Compare
| Product ID | EGLO-93457 |
|---|---|
| Brand | Eglo |
| IP Rating | IP44 |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 200mm |
| Height (mm) | 475mm |
| Diameter (mm) | 285mm |
| Colour Finish | Black/Silver |
| Item Nett Weight (kg) | 1.74kg |
| Diameter (mm) : | 285mm |
| Height (mm) : | 475mm |
| Length (mm) : | 200mm |