Compare
| Product ID | EGLO-97226 |
|---|---|
| Brand | Eglo |
| IP Rating | IP44 |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 230mm |
| Height (mm) | 240mm |
| Projection (mm) | 235mm |
| Colour Finish | Black |
| Item Nett Weight (kg) | 1.25kg |
| Height (mm) : | 240mm |
| Length (mm) : | 230mm |