Compare
| Product ID | EGLO-98745 |
|---|---|
| Brand | Eglo |
| IP Rating | IP44 |
| Max Wattage Lamp (W) | 6W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 200mm |
| Height (mm) | 280mm |
| Projection (mm) | 130mm |
| Colour Finish | Black |
| Item Nett Weight (kg) | 1.10kg |
| Height (mm) : | 280mm |
| Length (mm) : | 200mm |