Compare
| Product ID | EGLO-99571 |
|---|---|
| Brand | Eglo |
| IP Rating | IP44 |
| Max Wattage Lamp (W) | 3W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Spotlight) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 65mm |
| Height (mm) | 165mm |
| Projection (mm) | 110mm |
| Colour Finish | Black |
| Item Nett Weight (kg) | 0.52kg |
| Height (mm) : | 165mm |
| Length (mm) : | 65mm |