Compare
| Product ID | ENDON-103357 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Ivory |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 255mm |
| Height (mm) | 500mm |
| Projection (mm) | 295mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Nickel |
| Item Nett Weight (kg) | 0.51kg |