Compare
| Product ID | ENDON-103369 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Ivory |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 660mm |
| Diameter (mm) | 405mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Grey |
| Item Nett Weight (kg) | 2.32kg |