Compare
| Product ID | ENDON-106790 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP44 |
| Switched Type | Yes - Touch Dimmer 3 Stage |
| Dimmable | Yes - 3 Step |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 3.15W |
| Lumens | 230lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | N/A |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 3.7V |
| Length (mm) | 177mm |
| Width (mm) | 177mm |
| Height (mm) | 400mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt Black |
| Item Nett Weight (kg) | 0.9kg |