Compare
| Product ID | ENDON-2017-WB |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Pull Switch |
| Dimmable | Yes |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (Candle) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 155mm |
| Height (mm) | 210mm |
| Projection (mm) | 90mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Colour Finish 2 | White |
| Item Nett Weight (kg) | 0.50kg |
| Width (mm) : | 155mm |
| Height (mm) : | 210mm |