Compare
| Product ID | ENDON-72747 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (Candle) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 470mm |
| Diameter (mm) | 300mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Item Nett Weight (kg) | 5.54kg |
| Diameter (mm) : | 300mm |
| Height (mm) : | 470mm |