likes
Compare
| Product ID | ENDON-74417 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (GLS) |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Not applicable |
| Height (mm) | 205mm |
| Diameter (mm) | 420mm |
| Projection (mm) | 180mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Taupe |
| Colour Finish 2 | Bright Nickel |
| Item Nett Weight (kg) | 0.50kg |
| Diameter (mm) : | 420mm |
| Height (mm) : | 205mm |