likes
Compare
| Product ID | ENDON-80122 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 28W |
| No: of Lamp | 6 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 600mm |
| Maximum Drop (mm) | 1600mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 640mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Item Nett Weight (kg) | 4kg |
| Diameter (mm) : | 640mm |
| Maximum Drop (mm) : | 1600mm |
| Minimum Drop (mm) : | 600mm |