likes
Compare
| Product ID | ENDON-92222 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| Lumens | 806lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 312mm |
| Height (mm) | 312mm |
| Diameter (mm) | 140mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Matt Black |
| Colour Finish 2 | Grey |
| Item Nett Weight (kg) | 0.74kg |
| Diameter (mm) : | 140mm |
| Width (mm) : | 312mm |
| Height (mm) : | 312mm |