Compare
| Product ID | ENDON-94396 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 2.5W |
| Lumens | 200lm |
| No: of Lamp | 6 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 300mm |
| Maximum Drop (mm) | 1270mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 500mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Silver Grey |
| Colour Finish 2 | Crystal |
| Item Nett Weight (kg) | 3.60kg |
| Diameter (mm) : | 500mm |
| Maximum Drop (mm) : | 1270mm |
| Minimum Drop (mm) : | 300mm |