Compare
| Product ID | ENDON-98114 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 370mm |
| Maximum Drop (mm) | 1770mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 225mm |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Brass |
| Item Nett Weight (kg) | 4.78kg |