Compare
| Product ID | ENDON-98361 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Ivory |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED (Golf Ball) |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 590mm |
| Diameter (mm) | 310mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Nickel |
| Item Nett Weight (kg) | 1.94kg |