Compare
| Product ID | ENDON-99769 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 7W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Spotlight) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 340mm |
| Projection (mm) | 132mm |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Brass |
| Item Nett Weight (kg) | 0.79kg |