Compare
| Product ID | ENDON-EL-IP-7000 |
|---|---|
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP65 |
| Max Wattage Lamp (W) | 1W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 123mm |
| Diameter (mm) | 70mm |
| Cut Out (mm) | 60mm |
| Projection (mm) | 33mm |
| Colour Finish | Frosted |
| Item Nett Weight (kg) | 0.34kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 70mm |
| Height (mm) : | 123mm |
| Cut Out (mm) : | 60mm |