Compare
| Product ID | IL-D0248 |
|---|---|
| Brand | Deco |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Touch Dimmer 4 Stage |
| Dimmable | Yes - Touch Dimmer |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Shade Colour | Opal White |
| Colour Temperature (K) | 3300/4200/5300/6200K Warm/Cool/Natural/Daylight White |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| Lumens | 960lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Input Voltage (V) | 100-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 180mm |
| Width (mm) | 170mm |
| Height (mm) | 150mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.5kg |
| Total Power Consumption (W) | 15W |
| Item Nett Weight (kg) | 1.3kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 170mm |
| Height (mm) : | 150mm |
| Length (mm) : | 180mm |