Compare
| Product ID | IL-D0577 |
|---|---|
| Brand | Deco |
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Grey/White Laminate |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 150mm |
| Diameter (mm) | 600mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Grey |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.96kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.8kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 27/42mm |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 600mm |
| Height (mm) : | 150mm |