Compare
| Product ID | IL-D0840 |
|---|---|
| Brand | Deco |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Socket | N/A |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 350mm |
| Maximum Drop (mm) | 3000mm |
| Diameter (mm) | 740mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | French Gold |
| Colour Finish 2 | Painted Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 9.0kg |
| Item Nett Weight (kg) | 7.0kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery