Compare
| Product ID | IL-IL30842 |
|---|---|
| Brand | Diyas |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Dimmer |
| Dimmable | Yes - Inline Dimmer |
| Material | Crystal |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | G4 |
| Recommended Lamp | Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 380mm |
| Diameter (mm) | 280mm |
| Warranty | 1yr |
| Type of Crystal | Asfour |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | French Gold |
| Crystal Colour Finish 2 | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.5kg |
| Total Power Consumption (W) | 60W |
| Item Nett Weight (kg) | 1.7kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 280mm |
| Height (mm) : | 380mm |