Compare
| Product ID | IL-M1506 |
|---|---|
| Brand | Mantra |
| Designer | Registered Design by Santiago Sevillano Sebastia |
| IP Rating | IP65 |
| Switched Type | Yes - Remote Control |
| Dimmable | Yes - Remote Control |
| Shade Colour | Opal White |
| Colour Temperature (K) | RGB |
| Max Wattage Lamp (W) | 5W |
| Lumens | 120lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 430mm |
| Diameter (mm) | 510mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt White |
| Carton Gross Weight (kg) | 4.2kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 3.6kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 510mm |
| Height (mm) : | 430mm |