Compare
| Product ID | IL-M6081 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Dual Rocker Switch |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| beam_angle (°) | 30 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 3W+6W |
| Lumens | 620lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 150mm |
| Projection (mm) | 110mm |
| Energy Class | B |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Nickel |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.7kg |
| Total Power Consumption (W) | 3W+6W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.6kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 150mm |