Compare
| Product ID | IL-M6837 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 12W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED (50mm Reflector) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 100-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 93mm |
| Width (mm) | 93mm |
| Height (mm) | 29mm |
| Cut Out (mm) | 75mm |
| Energy Class | A++ to B |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.09kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.05kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 93mm |
| Height (mm) : | 29mm |
| Length (mm) : | 93mm |
| Cut Out (mm) : | 75mm |