Compare
| Product ID | IL-M6905 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| IP Rating | IP54 |
| Switched Type | Yes - Touch Switch |
| Dimmable | Yes - 3 Step Touch Dimmer |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 46 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 2.2W |
| Lumens | 187lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 3 - Low Voltage |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 5V/1A DC |
| Length (mm) | 140mm |
| Width (mm) | 140mm |
| Height (mm) | 470mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.9kg |
| Total Power Consumption (W) | 2.2W |
| Item Nett Weight (kg) | 1.3kg |
| Width (mm) : | 140mm |
| Height (mm) : | 470mm |
| Length (mm) : | 140mm |