Compare
| Product ID | IL-M7128 |
|---|---|
| Brand | Mantra Ventilacion |
| Designer | Registered Design by Santiago Sevillano Sebastia |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Remote Control, APP, Alexa & Google Voice Control |
| Dimmable | Yes - Remote Control, APP, Alexa & Google Voice Control |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Colour Temperature (K) | 2700 - 5000K Tuneable White |
| Max Wattage Lamp (W) | 70W |
| Lumens | 4900lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 192mm |
| Diameter (mm) | 630mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Wood Effect |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 7.22kg |
| Total Power Consumption (W) | 105W |
| Item Nett Weight (kg) | 4.53kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 630mm |
| Height (mm) : | 192mm |