Compare
| Product ID | IL-M7134 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| Designer | Registered Design by Santiago Sevillano Sebastia |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | Yes - Suitable Lamps & Dimmer Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 100-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 400mm |
| Diameter (mm) | 190mm |
| Energy Class | A++ to B |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Beige Oscu |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.45kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 2kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 190mm |
| Height (mm) : | 400mm |