Compare
| Product ID | IL-M7512 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Foot Switch |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 35 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 6W |
| Lumens | 390lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 100-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 250mm |
| Width (mm) | 210mm |
| Height (mm) | 1255mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Sand Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 4.95kg |
| Total Power Consumption (W) | 6W |
| Item Nett Weight (kg) | 3.85kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 210mm |
| Height (mm) : | 1255mm |
| Length (mm) : | 250mm |