Compare
| Product ID | IL-M8232/1 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Shade Colour | Frosted White |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 5W |
| Lumens | 450lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 100mm |
| Width (mm) | 100mm |
| Height (mm) | 60mm |
| Cut Out (mm) | 70mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Colour Finish 2 | Frosted White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.48kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.35kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 100mm |
| Height (mm) : | 60mm |
| Length (mm) : | 100mm |
| Cut Out (mm) : | 70mm |