Compare
| Product ID | IL-M8964 |
|---|---|
| Brand | Mantra |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 22W |
| Lumens | 3050lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 615mm |
| Width (mm) | 68mm |
| Height (mm) | 50mm |
| Energy Class | D |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Painted Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 1kg |
| Total Power Consumption (W) | 22W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.85kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery