Compare
| Product ID | IL-M9082 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| IP Rating | IP44 |
| Switched Type | Yes - 3 Step Dimming |
| Dimmable | Yes - 3 Step Dimming |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 1W |
| Lumens | 110lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 3 - Low Voltage |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 105mm |
| Diameter (mm) | 70mm |
| Energy Class | E |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.35kg |
| Total Power Consumption (W) | 1W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.23kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery