Compare
| Product ID | IL-MC0197 |
|---|---|
| Brand | Mantra Fusion |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 113 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 24W |
| Lumens | 2090lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 100-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 220mm |
| Width (mm) | 220mm |
| Height (mm) | 25mm |
| Cut Out (mm) | 210mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.98kg |
| Total Power Consumption (W) | 24W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.8kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 220mm |
| Height (mm) : | 25mm |
| Length (mm) : | 220mm |
| Cut Out (mm) : | 210mm |