Compare
| Product ID | JIA020BL1FL222 |
|---|---|
| Brand | Serene |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Foot Switch |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 1530mm |
| Diameter (mm) | 200mm |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 3.2kg |
| Diameter (mm) : | 200mm |
| Height (mm) : | 1530mm |