Compare
| Product ID | JIA051CL6DE17 |
|---|---|
| Brand | Serene |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 42W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 340mm |
| Maximum Drop (mm) | 1380mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 265mm |
| Diameter (mm) | 510mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 8kg |
| Diameter (mm) : | 510mm |
| Height (mm) : | 265mm |
| Maximum Drop (mm) : | 1380mm |
| Minimum Drop (mm) : | 340mm |