likes
Compare
| Product ID | LNCL4A0322 |
|---|---|
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (Globe G80, GLS A60, GLS A75, ST64) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 350mm |
| Maximum Drop (mm) | 1850mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 840mm |
| Width (mm) | 240mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt Black |
| Item Nett Weight (kg) | 5.5kg |