likes
Compare
| Product ID | LNTI4L4235 |
|---|---|
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Candle) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 370mm |
| Diameter (mm) | 140mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Gold |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1kg |