Compare
| Product ID | LX-015049025 |
|---|---|
| Brand | Luxram |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 1000hrs |
| Colour Temperature (K) | 2000K Extra Warm White |
| Lumens | 75lm |
| Lamp Socket | B22 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 92mm |
| Diameter (mm) | 35mm |
| Energy Class | E |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.025kg |
| Total Power Consumption (W) | 25W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.025kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 35mm |
| Height (mm) : | 92mm |