Compare
| Product ID | LX-144127545 |
|---|---|
| Brand | Luxram |
| Dimmable | Yes - Dimmable Driver Required |
| average_life (hrs) | 2000hrs |
| beam_angle (°) | 45 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Lamp Socket | G53 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 12V AC |
| Height (mm) | 62mm |
| Diameter (mm) | 111mm |
| Energy Class | D |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.095kg |
| Total Power Consumption (W) | 75W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.095kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 111mm |
| Height (mm) : | 62mm |