likes
Compare
| Product ID | LX-438010010 |
|---|---|
| Brand | Luxram |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 24000hrs |
| Colour Temperature (K) | 2000K Extra Warm White |
| Lumens | 130000lm |
| Lamp Socket | E40 |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 372mm |
| Diameter (mm) | 65mm |
| Energy Class | B |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.43kg |
| Total Power Consumption (W) | 1000W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.43kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 65mm |
| Height (mm) : | 372mm |