Compare
| Product ID | LX-710402155 |
|---|---|
| Brand | Luxram |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| beam_angle (°) | 35 |
| Colour Temperature (K) | 6400K Daylight White |
| Lumens | 1060lm |
| Lamp Socket | G53 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 12V AC |
| Height (mm) | 111mm |
| Diameter (mm) | 62mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | Silver |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.185kg |
| Total Power Consumption (W) | 15W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.185kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 62mm |
| Height (mm) : | 111mm |