Compare
| Product ID | LX-747271335 |
|---|---|
| Brand | Luxram |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| beam_angle (°) | 38 |
| Colour Temperature (K) | 6400K Daylight White |
| Lumens | 205lm |
| Lamp Socket | E27 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 56mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Frosted |
| Colour Finish 2 | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.07kg |
| Total Power Consumption (W) | 3W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.07kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Diameter (mm) : | 50mm |
| Height (mm) : | 56mm |