Compare
| Product ID | LX-760442062 |
|---|---|
| Brand | Luxram |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| beam_angle (°) | 36 |
| Colour Temperature (K) | 4000K Cool White |
| Lumens | 500lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 55mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.0307kg |
| Total Power Consumption (W) | 5.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.0224kg |