Compare
| Product ID | LXK-702130053/3 |
|---|---|
| Brand | Luxram |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 15000hrs |
| beam_angle (°) | 36 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Lumens | 600lm |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 55mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.19kg |
| Total Power Consumption (W) | 8W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.176kg |