Compare
| Product ID | MSV-00929/21/06 |
|---|---|
| Brand | Massive |
| Switched Type | Yes - Foot Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 35W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | GY6.35 |
| Recommended Lamp | Halogen |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 225mm |
| Height (mm) | 1370mm |
| Projection (mm) | 600mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Bronze |
| Item Nett Weight (kg) | 1.6kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery