Compare
| Product ID | MSV-15382/30/16 |
|---|---|
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 175mm |
| Width (mm) | 175mm |
| Height (mm) | 300mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.840kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.640kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 175mm |
| Height (mm) : | 300mm |
| Length (mm) : | 175mm |