Compare
| Product ID | MSV-16852/93/16 |
|---|---|
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 20000hrs |
| Colour Temperature (K) | 2700K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 7.5W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V |
| Length (mm) | 127mm |
| Width (mm) | 164mm |
| Height (mm) | 790mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Anthracite |
| Item Nett Weight (kg) | 1.62kg |