Compare
| Product ID | MSV-17150/47/16 |
|---|---|
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 194mm |
| Width (mm) | 137mm |
| Height (mm) | 194mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Stainless Steel |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.320kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.140kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 137mm |
| Height (mm) : | 194mm |
| Length (mm) : | 194mm |