Compare
| Product ID | MSV-32210/31/16 |
|---|---|
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 16W |
| No: of Lamp | 1 |
| Recommended Lamp | CFL |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 234mm |
| Width (mm) | 234mm |
| Height (mm) | 125mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.557kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 234mm |
| Height (mm) : | 125mm |
| Length (mm) : | 234mm |