Compare
| Product ID | MSV-34103/48/10 |
|---|---|
| Brand | Massive |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 12W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 500mm |
| Width (mm) | 72mm |
| Height (mm) | 120mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Aluminium |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.89kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery