Compare
| Product ID | MSV-54942/12/10 |
|---|---|
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED (50mm Reflector) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 335mm |
| Width (mm) | 145mm |
| Height (mm) | 170mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Brass |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.566kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 145mm |
| Height (mm) : | 170mm |
| Length (mm) : | 335mm |